Καλεσμένη σήμερα στο σχολείο μας ήταν η κυρία Μαρινέλλα Βλαχάκη, συγγραφέας,σκηνοθέτης,ποιήτρια,ηθοποιός.Μοιράστηκε μαζί μας σκέψεις και στοχασμούς πάνω στην ποίηση.....άνθρωπος ευγενής ,ταπεινός,καλοσυνάτος,καλλιεργημένος,απάντησε με προθυμία στις ερωτήσεις των μαθητών!
Για την κυρία Βλαχάκη η ποίηση είναι προσωπική υπόθεση,κατάθεση ψυχής.έκφραση συναισθημάτων, βιωμάτων.
Η δράση περιελάμβανε και προσωπικές δημιουργίες των μαθητών μας και συγκεκριμένα δημιουργία αφισών με αποσπάσματα από ποιήματα Χανιωτών συγγραφέων αλλά και ποιήματα που έγραψαν οι ίδιοι οι μαθητές μας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZ2LStQqLeLjuMplen-NOPuuNXTHZz3QEal4PFp2UEAU5VcVU6DhO8nWn8fOT8sJ16IKp9r1eEkVbg9UQPP1OIH5-YZQpgIVUTAd6HQF4Q-mUogHwNe-_OAjot6B_cfk3Q2XHw2z3CJWA/s200/blax6.jpg)
Η υπεύθυνη της δράσης,
Kοκοτσακη Aνδρονίκη, φιλόλογος
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Αφήστε μας το σχόλιό σας...